Konkursy

Wyniki konkursu!Znamy już wyniki naszego konkursu, pierwsze miejsce zajęła Zosia, która przesłała nam zdjęcie jesiennego liścia, gratulujemy. Natomiast wyróżnienia otrzymują: Weronika i Lidzia. Dziękujemy wszystkim za przesłane prace.
Zapraszamy do galerii Kliknij

do galerii

 

Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie fotograficznym! 

Konkurs polega na przesłaniu samodzielnie wykonanego przez dziecko zdjęcia w lesie lub puszczy,
 o tematyce przyrodniczej. Całkowita dowolność, jednak na zdjęciach nie chcemy ludzi ;)
Na autorów najlepszych (wg specjalnie powołanego jury) czekają nagrody książkowe!

Macie czas do 25/10/2017 r. Zdjęcia prosimy przesyłać mailem,
na adres:
zielonypuszczyk@gmail.com

 
Szczegóły w regulaminie:
 
Kliknij i przeczytaj

 ***


Rozwiązanie KONKURSU pt. „Zeszyt Tropiciela”
Oto najciekawsze, nagrodzone prace, w zakończonym konkursie pt. Zeszyt Tropiciela, gratulujemy i dziękujemy Weronice i Mielenie za przesłanie nam pięknych stron ze swoich zeszytów. Nagrody w postaci książek zostały rozdane! Już teraz zapraszamy dzieci do udziału w konkursie fotograficznym, szczegóły niebawem na naszym facebookowym profilu.

 
link do galerii: KLIKNIJ
 
***

Zapraszamy dzieci do wzięcia udziału w konkursie! 


Konkurs polega na przesłaniu zdjęć kilku najciekawszych 
– Twoim zdaniem — stron z Twojego Zeszytu Tropiciela.

Czym jest zeszyt Tropiciela? To zbiór obserwacji przyrodniczych zebranych na kartach zeszytu. Mogą w nim znaleźć się: pióra, zdjęcia ciekawych roślin, zwierząt (wszystko opatrzone odpowiednim komentarzem, jak nazwa gatunku, miejsce i data obserwacji itd.). Zeszyt może zawierać tabelkę z odnotowanymi ptasimi obserwacjami, szkice i rysunki oraz zdjęcia.
Macie czas do 22/09/2017 r. Zdjęcia prosimy przesyłać mailem,
na adres:
zielonypuszczyk@gmail.com.
 
Regulamin konkursu

***
Rozwiązanie KONKURSU!
Znamy już wyniki konkursu pt. "Wilk - jak go widzę?", nagrody zostały rozdane na wernisażu kończącym Akademię Zielonego Puszczyka w Niepołomicach. O miejscach decydowało jury w osobie p. dyrektor BP Joanny Lebiest, której dziękujemy za podjęcie się tak trudnego zadania, bo wszystkie nadesłane do nas prace były świetne!
Wygrywa Weronika (9 l.), a kolejne miejsca zajęły dwie siostry: Zuzia i Maria - gratulujemy.
Wszystkie prace można obejrzeć tutaj: KLIKNIJ

Nagrodami w konkursie były książeczki autorstwa Justyny Kierat z @pod_kreską
***
Konkurs plastyczny Akademii Zielonego Puszczyka pt.
„Wilk - jak go widzę?”.


Zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.
Temat: Wilk - jak go widzę?
Technika: dowolna, płaska
Format pracy: A4
Termin dostarczenia prac: do 20.05.2017 r.
Ogłoszenie wyników: ok 24.05.2017 r.

Opis: praca ma przedstawiać wilka lub całą wilczą rodzinę widzianą oczyma dziecka.
Prace plastyczne w formacie A4 i dowolnej technice, prosimy dostarczyć na najbliższe zajęcia Akademii Zielonego Puszczyka (Uwaga robal!) lub do LAS, ul. Bocheńska 26 w Niepołomicach w terminie do 20.05.2017 r.


Zwycięzców konkursu wyłoni specjalnie powołane jury, a trzy najciekawsze prace zostaną nagrodzone książkami. Wszystkie rysunki zostaną wystawione na specjalnej wystawie, która będzie miała miejsce w LAS po zakończeniu Akademii Zielonego Puszczyka w czerwcu.

Regulamin konkursu

***
Rozwiązanie KONKURSU pt. „Nowy bohater Umarłego Lasu”

Konkurs "Nowy bohater Umarłego Lasu" rozstrzygnięty!
Drogie dzieci! Serdecznie dziękujemy za przesłane prace konkursowe. Wasze rysunki (a było ich 24) pojechały z Zielonym Puszczykiem do Białowieży. Tutaj, w Instytucie Biologii Ssaków PAN spotkaliśmy się z Tomaszem Samojlikiem, który podjął się trudu - ale też przyjemności - ocenienia Waszych prac i wybrania - jego zdaniem - trzech najciekawszych.
Pierwsze miejsce otrzymała praca Jerzego Gładysza (11 lat) przedstawiająca Motisa, uczonego nietoperza, który uciekł z Puszczy Niepołomickiej ponieważ: "w jego poprzednim miejscu zamieszkania było za dużo słowików układających wiersze, a on jako wielbiciel nauk ścisłych nie cierpi poezji". Jurek otrzymuje od nas komiks Tomasza Samojlika "To nie jest las dla starych wilków".
Drugie miejsce otrzymała praca Mikołaja Markova (9 lat) i jego dudek o imieniu Kedud, który ma „czarne piórko w sztukach walki". Mikołaj dostanie od nas komiks "Ryjówka przeznaczenia", (autor: Tomasz Samojlik).
Trzecie miejsce pan Tomasz przyznał Alicji Woś (12 lat) za pracę przedstawiającą Trille - sikorkę ubogą - "mam nadzieje, że w Umarłych Lesie będą smaczne owady..." - zastanawia się Trilla. Alicja stanie się właścicielką książki "Pikotek chce być odkryty", którą również narysował i wymyślił Tomasz Samojlik.
Pan Tomasz szczególnie wyróżnił prace Bartłomieja Gładysza (13 lat) za świetny pomysł, Mileny Woś (9 lat), za pełną uroku postać jelenia Łachomira, Dominiki Gruszki (11 lat) za ładne, plastyczne wykonanie, prace Igora (8 lat) i Tomasza (6 lat) Uszkurów, których rysunki tworzyły spójną całość a postacie posiadały ciekawe opisy. Kolejna praca wyróżniona to Armia Zielona mrówek, autorstwa Olafa Lewandowskiego (9 lat) oraz Albert Skrzydełko, którego wymyślił i narysował Staś Wołkowski (6 lat).
Dziękujemy także dzieciom z klasy 2 SP w Zagórzu za bardzo ładne, kolorowe rysunki!
Wszystkie przekazane przez Was prace wzięły udział w losowaniu książki Aadama Wajraka „Przewodnik prawdziwych tropicieli. Zima”. Szczęściarzem okazał się być Tomek Siuda z klasy 2 SP w Zagórzu.
Wszystkie prace możecie oglądnąć w naszej galerii:
galeria
KLIKNIJ i oglądaj!
Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Niepołomice (Miasto i Gmina Niepołomice​) za ufundowanie nagród książkowych oraz Tomaszowi Samojlikowi, za ufundowanie książki "Pikotek chce być odkryty". 
 
 ***

Konkurs plastyczny dla dzieci pt. 
„Nowy bohater Umarłego Lasu”.

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.
Temat: „Nowy bohater Umarłego Lasu”
Technika: dowolna, płaska.
Format pracy: A4
Termin nadsyłania prac: 15.01.2017 r.
Ogłoszenie wyników: 24.01.2017 r.

Opis: Tytułowy „Nowy” bohater ma być gościem przybyłym z Puszczy Niepołomickiej do Umarłego Lasu, opisanego w komiksie Tomasza Samojlika i Adama Wajraka. Zadaniem dzieci jest narysowanie (lub namalowane) zwierzaka w komiksowym stylu. Postaci należy nadać imię oraz krótko opisać jej charakter. Zwierzę ma być mieszkańcem Puszczy Niepołomickiej. Prace plastyczne w formacie A4 prosimy przesyłać pocztą (lub dostarczyć osobiście) na adres :
Niepołomice 32-005, ul. Kątowa 2

Szczególną zachętą dla dzieci niech będzie wiadomość,
że rysunki oceniał będzie Tomasz Samojlik!

Trzy najciekawsze prace zostaną nagrodzone książkami.
(Fundatorem nagród jest UMiG Niepołomice)

Regulamin konkursu - kliknij tutaj

***

Rozwiązanie KONKURSU!


Znamy już wyniki naszego konkursu pt. "Tajemnice Sów", w którym I miejsce zajęła Milena (9 l.) za swoją płomykówkę, natomiast wyróżnienia przypadły: Oldze (14 l.) za puszczyka mszarnego w locie oraz Alicji (11 l.) za uszatkę. Gratulujemy.Dziękujemy za licznie nadesłane prace, otrzymaliśmy ich aż 22, a wyboru dokonywał Michał Molicki, nasz sowi ekspert. Nagrody wręczymy na najbliższym naszym spotkaniu lub wyślemy pocztą.***

Hu, hu! Konkurs!

Na ostatnim naszym spotkaniu dużo było o sowach: gatunkach, ich cechach, zwyczajach, przystosowaniu i środowisku w którym żyją. Co ciekawego tam zobaczyliście, zapamiętaliście, co urzekło Was najbardziej w temacie sów? Przelejcie to na papier! Ogłaszamy konkurs dla dzieci i młodzieży
pt. "Tajemnice sów", szczegóły w regulaminie.
Zdjęcie lub skan swojej pracy prześlij na naszego e-maila:
zielonypuszczyk@gmail.com
Na prace czekamy do 9 października.
Wszystkie rysunki opublikujemy na naszym profilu

@zielonypuszczyk

Czekamy na Twoją pracę!rys. P. Szelerewicz-Gładysz


Regulamin konkursu - kliknij tutaj

***

Rozwiązanie KONKURSU!
Główną nagrodę w naszym konkursie pt. „Ptaki wokół nas” otrzymuje: Jurek (lat 11) za rys. dzięcioła zielonosiwego, natomiast dwa wyróżnienia wędrują do: Alicji (11 lat) za rys. flaminga oraz Gniewosza (4 lata) za rys. orła. Gratulujemy!W jednoosobowym jury konkursu zasiadł sam Stanisław Łubieński ;)
Dziękujemy wszystkim za nadesłane prace, dla nas wszystkie zasługują na nagrodę, dlatego każdy uczestnik ją otrzyma. Niedługo następne nasze spotkanie i kolejny konkurs, zachęcamy do śledzenia naszego profilu Facebook.
*** 

Halo, mamy tu KONKURS!

Jaki jest Twój ulubiony gatunek ptaka?
A może dzisiaj zauważyłaś/łeś jakiś wyjątkowy okaz? Albo jakiś ciekawski ptaszek często odwiedza Twój ogródek?
A może przesiaduje ciągle na drzewie u sąsiada?
Mamy dla Ciebie wyzwanie – narysuj go!
Zdjęcie lub skan swojej pracy prześlij na naszego e-maila:
zielonypuszczyk@gmail.com
Na prace czekamy do końca sierpnia.
Wszystkie rysunki opublikujemy na naszym profilu
@zielonypuszczyk
Czekamy na Twoją pracę!


rys. P. Szelerewicz-Gładysz

Regulamin konkursu - kliknij tutaj